0542 868 73 33

Beşparmak Rent A Car Logo

İletişim: +90 542 868 73 33

Beşparmak Rent A Car Blog



Kıbrıs'ta Etkinlik Kıbrıs Kiralık Araba

Kıbrıs'ta Etkinlik

Kıbrıs' ta dalgıçlık, kaplumbağa ve kuş gözlemciliği, bisiklet sürüşü, yamaç paraşütü gibi etkinlikler ile vakit geçirebilirsiniz. Kaplumbağa gözlemciliği Dipkarpaz bölgesinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Caretta kaplumbağaları adanın en eski canlılarıdır. Eğer şanslıysanız karpaz sahillerinde görebilirsiniz.
Arkadaşlarınızla kamp yapmayı düşünüyorsanız en güzel yerlerden birisi yine karpaz da Golden Beach Türkçe adıyla altınkumdur.
Bir çok alan bulunan Kıbrıs’ta arkadaşlarınızla ya da ailenizde gezebilirsiniz.Kıbrıs’ta gezilecek yer olarak Girne’de Beşparmak dağlarındaki Türk Tankı, Kalelerimiz: St. Hilarion Kalesi, Girne Kalesi, Bufavento Kalesi, Şehitliklerimiz: Boğaz Şehitliği, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Çıkarma Anıtı ve Plajı ,Rum Lideri Makarios’un avukatının evi Mavi Köşk. (Girne dağ yolunda), Manzarası ile ünlü: Bellapais Manastırı. (Girne’ye Kuşbakışı ve Restaurantlar) Alevkaya Piknik Alanı ( Beşparmak Dağlarında), Salamis Harabeleri ve Plajı, Glapsides Plajı, Lala Mustafa Paşa Camii (eski katedral) Namık Kemal Zindanı, Barbarlık Müzesi, Derviş Paşa Konağı, Tarihi Büyük Han (Kıbrıs Restaurant ve Dükkanları), Selimiye Camii ve Tarihi Bandabulya Çarşısı, Lokmacı Kapısı (Rum tarafına geçiş noktası.), Girne Kapısı ve Lefkoşa Surları, Yiğitler Burcu Parkı (Rum tarafına en yakın park), Soli Harabeleri ve Tiyatrosuv Vuni Kalesi, Yeşilırmak ve Yedidalga Köyleri Plajları, Apostolos Andreas Manastırı (Karpaz Burnu) Altınkum Sahili gibi bir çok yeri keşif edebilirsiniz.